OBRAZEM: Radnice dává prostor lidem, dočkala se kritiky

Pondělní odpoledne patří mezi ty chladnější, nicméně ani to neodradilo několik desítek lidí vyrazit na setkání s představiteli radnice za Rodinným parkem Robinson. Neměli to ale daleko, vesměs se jedná se o obyvatele domů z obou břehů řeky. A k plánům mají co říct.

„Můžete přijít na magistrát, zavolat mi, poslat mail. Znovu se potkáme. První schůzka byla nárazová, pochopili jsme, že jsme se netrefili. Dnes jsme pochopili i proč jsme se netrefili,“ uzavřel Vít Zeman.
 

Jihlavský deník, 16. února 2019 

Jihlava chce vrátit do centra města lidi

Vedení krajského města v úterý prezentovalo programové prohlášení. Na jeho tvorbě participovala celá koalice. „Jsme uskupení lidí, které má stejné morální hodnoty,“ ujistil náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS).

Zajímavou myšlenkou tak je vybudování městského sadu. „Bude to místo, kde bychom rádi vytvořili prostor pro sto až dvě stě ovocných stromů. Tam přijdou obyvatelé města s košíkem a budou si smět za symbolický poplatek natrhat plody. Děti si tam budou hrát na prolézačkách, lézt po stromech. Bude to přírodní prostředí, které nemusí splňovat normy EU,“ vysvětlil Zeman. Jihlava má vytipované tři lokality, kde by mohly stromy růst.

Jihlavský deník, 6. února 2019

Stříbrné údolí může být pokladem Jihlavy

Již dnes je Stříbrné údolí místem, kde Jihlavané relaxují a město chce tuto funkci posílit natolik, aby Stříbrné údolí lákalo do krajského města další návštěvníky. Za sportem i za kulturou.

„Stříbrné údolí je zelenou tepnou města Jihlavy. Navazuje na zelený okruh, takže do budoucna jeho význam poroste,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast životního prostředí Vít Zeman (Žijeme Jihlavou) a dodal: „Návštěvníci budou mít možnost vybrat si mezi zoologickou zahradou, areálem volnočasových aktivit, dětským parkem nebo podobně.“

Jihlavský deník, 21. prosince 2018

Horácký zimní stadion je opět jablkem sváru

Zatímco předchozí vedení krajského města naplánovalo výměnu střechy Horáckého zimního stadionu (HZS), současná koalice tyto plány smetla ze stolu. Chce stadion zbourat a postavit na jeho místě multifunkční halu.


Náměstek primátorky Vít Zeman (Žijeme Jihlavou) připomněl, že více než deset let zpátky je trend stavět hokejové haly v centru města. „Poté, co se postavil zimáček, bylo místo, kde by mohl HZS stát, zafixováno,“ dodal. Pokud by se mělo stavět v centru, bylo by dle Chloupka možné využít například stadion Sokola Bedřichov nebo současné autobusové nádraží. Až za několik let vznikne Centrální dopravní terminál (CDT), bude tato plocha volná. Podle Bekeho ale pracovní skupina zvážila všechny varianty.

Jihlavský deník, 12. prosince 2018 

OBRAZEM: Z kanceláří s rýčem do zoo. V zahradě vysázeli nový sad

Chopili se rýčů. V pátek 23. listopadu se v ZOO Jihlava blízko plochy pro letové ukázky dravců sázely dřeviny, do práce se dal i náměstek primátorky Vít Zeman (Žijeme Jihlavou).

Kromě keřů vysadili tři švestky domácí, dva stromy třešně ptačí a dva jeřáby ptačí. Na sázení se vedle zástupců jihlavského magistrátu podílel také ředitel zoologické zahrady Jan Vašák. Přeje si, aby se v zahradě objevily dřeviny vhodné ke krmení listožravých primátů. Stromy sázeli i zástupci Cityparku, právě díky tomuto nákupnímu centru mohl celý sad začít vznikat.

Jihlavský deník, 25. listopadu 2018

Nové vedení Jihlavy podepsalo koaliční smlouvu

V poslední říjnový den se v jihlavském Pirátském centru sešli zástupci čtyř koaličních uskupení, aby svými podpisy stvrdili platnost koaliční smlouvy.

Podpis pod smlouvu přidala budoucí primátorka Karolína Koubová z Fóra Jihlava a trojice náměstků. „Petr Laštovička z ODS bude mít na starost odbor správy realit, dopravu a odbor rozvoje města, Jaromír Kalina (KDU-ČSL) bude bude pečovat o majetek, IT a bude nadále řešit vystoupení Jihalvy ze SVAKu, Vít Zeman (Žijeme Jihlavou) bude mít na starosti životní prostředí a územní plán. Já budu mít ekonomiku města a kancelář primátora,“ připomněla Koubová.

Jihlavský deník, 31. října 2018 

Musí přijít někdo, kdo město umí rozvíjet, říká lídr hnutí Žijeme Jihlavou

Na jihlavském magistrátu už před lety pracoval. Tehdy jako vedoucí útvaru hlavního architekta. Po letošních komunálních volbách by se Vít Zeman, lídr uskupení Žijeme Jihlavou, na radnici rád vrátil.

Uskupení Žijeme Jihlavou povede do komunálních voleb v krajském městě Vít Zeman, který říká: „Krajské město nemůže vést učitel (poslední dva primátoři byli původní profesí učitelé, pozn. red.) nebo třeba lékař. Nic proti těmto profesím, naopak, já učitele a lékaře uznávám a respektuji, asi jako každý. Primátorem však musí být člověk, který městu rozumí, tedy profesionál.“

iDnes, 20. září 2018

Koalice Žijeme Jihlavou chce dát prostor lidem

Sází na hlas lidu. Ještě před prázdninami podepsaly koaliční smlouvu všechny tři strany nově vzniklé koalice Žijeme Jihlavou. Chtějí dát větší slovo široké veřejnosti.

Koalice chce dle programu otevřít radnici lidem. Podmínky pro účast občanů na jednáních zastupitelstva by se měly změnit, aby dostali Jihlavané větší možnost zapojit se do jednotlivých komisí. Stejně tak by měla veřejnost rozhodovat o využití části peněz z městského rozpočtu. Při rozhodování důležitých otázek by pak měla přicházet ke slovu referenda.

Jihlavský deník, 3. července 2018