2. Mgr. Jakub Líčka | Žijeme Jihlavou
2. Mgr. Jakub Líčka

2_licka_big

 

 

Jakub Líčka je hlavně generálním sekrétářem Charity České republiky, dále místopředsedou Vojenského fondu solidarity a angažuje se jako obecní zastupitel. Jeho manažerská schopnost ve vedení organizací s řádově tisíci členy a vizí strukturálně fungujícího města je jeho silnou stránkou.  

 

Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat! To věštila kněžna Libuše o Praze. Já nejsem sice věštec, ale byl bych rád, abychom takto viděli i my budoucnost Jihlavy. Jihlava je město, která si zaslouží náš zájem a hrdost. Je to naše místo k životu a ten život musí být boží. Protože Jihlava je boží! 

Jsem proto rád, že jsem se před 35 lety narodil právě zde v Jihlavě, kde v současné době také se svoji rodinou žiji. Studoval jsem na filozofické fakultě v Plzni a Hradci Králové a také jeden semestr v africké Ghaně na University of Ghana. Už během studia jsem pracoval jako parlamentní zpravodaj na Ministerstvu spravedlnosti a posledních 9 let jsem generálním sekretářem v Charitě Česká republika. V organizaci, která má síťově přes 9 tisíc zaměstnanců a dokáže ročně pomoci 200 tisícům lidem. V rámci mé práce jsem měl možnost navštívit mnoho míst u nás i v zahraničí nebo být u realizace mnoha českých i evropských projektů. Současně jsem také zastupitel obce, manžel a šťastný táta.

Pokud budu zvolen do zastupitelstva města, zasadím se o to, aby Jihlava byla perspektivním místem k životu pro nás pro všechny a to všech aspektech, které to obnáší.