4. Ing. Jiří Vybíhal | Žijeme Jihlavou
4. Ing. Jiří Vybíhal

4_vybihal_big

 

 

Jiří je politik, spisovatel a zaměstnanec v jihlavské firmě JIPOCAR.

 

Jiří je jihlavský rodák. Od mládí žil na Královském vršku, chodil zde do místních škol. Jen do Brna si odskočil kvůli studiu na Mendlově univerzitě, kde v posledním ročníku prožil revoluční rok 1989. Na krátkou chvíli se dostal do Prahy na základní vojenskou službou. Jeho prvním zaměstnáním bylo ve zprivatizovaných Balírnách JIHLAVA, kde pokračoval v jedné z prvních zahraničních firem u nás – u firmy TCHIBO. V tehdy úplně novém oboru, který u nás po revoluci začínal – logistice. Firma Tchibo se však po čase chtěla věnovat jen čistě produkci kávy. Dopravu a logistiku převzala firma Weindel Logistik Service. V současné době 23 let pracuje v jihlavské firmě JIPOCAR. Za práci v oboru získal cenu GRYF Supply Chain Award pro logistickou osobnost roku. 

Jeho koníčkem je historie. První knihu vydal vlastním nákladem v roce 2009. Jelikož se v té době jednalo o choulostivé téma – soužití Čechů a Němců, chtěl knihu vydat pod pseudonymem Jirka von Königsberg. O jeho knižní prvotinu byl takový zájem, že musela být třikrát dotištěna v českém a jednou v německém jazyce, a i tak je beznadějně vyprodána. JIRKA získal za tuto knihu Cenu Rady města JIHLAVY. Následovalo vydání ještě dalších čtyř knih na stejné téma, popisující život v Jihlavě v období protektorátu.

"Žiji jihlavskou historií, ale nejen tím ... Záleží mi na všech jihlavských patriotech a všech obyvatelích, kteří mají rádi naše město. Jsem rád, že se pomalu vrací do našich srdcí hrdost - JSEM Z JIHLAVY. Ve všech mých knihách, které pojednávaly pouze o krátkém období jihlavské historie, se pokouším o doplnění bílých míst, jak plynul čas v pohnutém období tehdejší JIHLAVY. Průvodcem v nich byly zejména historické fotografie. Ohlédnutí do minulosti je zajímavé, avšak důležitější je budoucnost, jak se nám tu bude žít. A tomu jsem připraven být nápomocen, snažit se o její rozvoj. ŽIJI JIHLAVOU!"