3. Bc. Patrik Priesol, Dis. | Žijeme Jihlavou
3. Bc. Patrik Priesol, Dis.

3_priesol_big

 

 

Patrik je projektový manažer a člen strany Zelených, které zastupuje v koaličním uskupení Žijeme Jihlavou! Vzhledem ke  svým dlouhodobým zájmům a aktivitám v sociální a environmentální oblasti, zasedá v Komisi pro dopravu a zvolen byl i do dozorčí rady Správy městských lesů.

 

KDO JSEM I Odkaz

 

Jsem spojen již více než deset let se Stranou zelených. V současné době jsem členem Republikové rady Strany zelených. Aktivně podporuji propojování a  předvolební spolupráci s liberálními a progresivními komunitními subjekty V Jihlavě. Jsem odborníkem na integraci menšin do společnosti a mé poznatky a postupy jsou často citovány globálními médii. (Idnes, Právo, Novinky.cz, Deník N)

Mé dětství je spojeno se severomoravským pohraničím. V roce 2000 jsem se přistěhoval do Jihlavy za studiem a již jsem v našem městě zůstal. V současné době žiji s rodinou přímo v centru města.

 

Kariéra I Projektový manažer a sociální pracovník se zaměřením na integraci menšin a komunitní práci, Učitel studentů sociální práce, člen dozorčích rad městských společností. (HC Dukla Jihlava s.r.o. a Správa městských lesů Jihlava, s.r.o.)

 

Politika I O politiku se zajímám od dob studií. Především o sociální a environmentální témata. Můj profesní a politický život je spojen se sociální prací a pomocí potřebným. Zapojuji se do veřejných a politických debat během jednání zastupitelstva.

 

Úspěchy I Komunitní zahrada, více Odkaz. Oceněn Skutkem roku v Kraji Vysočina za realizaci komunitních aktivit ve vyloučených lokalitách společně se studenty sociální práce.

 

MOJE POSLÁNÍ I Jako sociální pracovník vím, že pro integraci lidí do společnosti a následné klidné soužití nás všech, je nezbytné zapojit do rozhodovacích procesů odborníky. Proto bych se chtěl věnovat zlepšení situace soužití lidí v centru města. Je zapotřebí důsledněji dbát na respektování pravidel a zefektivnit prevenci. Nejpalčivější téma pro mne, jako obyvatele náměstí, je jednak neúnosná doprava a hluk v centru, ale i věčně otravující podnapilí lidé na náměstí. 

 

AKTUÁLNÍ MISEMojí vášní je být sociálním pracovníkem a své zkušenosti sdílet a posouvat do dalších generací. Manažer projektu Ukrajina - Romodrom (projektový manažer). Ocenění za skutek roku (za práci se studenty). Realizace projektu Komunitní zahrada František (fotografie na mém FB profilu). 

 

Pokud bych měl odpovědět na otázku, jak Žiji Jihlavou, pak ji vnímám zejména z pozice občana žijícího v centru, a také otce. Proto se snažím zapojit do budování a zkrášlování našeho města. Věnuji se dětem, profesně studentům a sociálním problémům. Buduji společně s dalšími komunitní zahradu, aktivně se účastním komunitních akcí kolem jihlavského Havířského průvodu, zapojuji se do veřejných diskusí a snažím se odvádět co nejlepší práci v dozorčích radách městských společností, do kterých jsem byl zvolen.

Moje motto je: Člověk je navždy zodpovědný za ty, které k sobě připoutá.
                                                                                                                      Exupéry.