15. Ing. Petra Černá | Žijeme Jihlavou
15. Ing. Petra Černá

15_cerna_big

 

 

Petra je koordinátorka Dětské skupiny EDEN, podnikatelka a maminka 3 dětí.

 

Narodila jsem se 16. února v Jihlavě, kde v současné době s rodinou žiji. Při studiích v Brně jsme se spolužáky založili úspěšnou firmu, která pomáhá při zachraňování lidských životů (GINA Software), před narozením třetího syna jsem ukončila jednatelskou činnost a přesunula jsem svůj profesní směr k dětem. Během podnikání i práce koordinátorky Dětské skupiny EDEN uplatňuji své znalosti v oblasti managementu, financí, plánování. Ve volném čase se věnuji zdravému stravování, přírodě a dětem a jejich vzdělání. 

V Jihlavě mě trápí nedostatek zájmu o veřejná prostranství a lhostejnost mnoha lidí k věcem okolo. Vnímám, že se to postupně začíná měnit, ale chtěla bych se zasadit o rychlejší změny. Snažím se pomoci hledat cesty pro základní školu, jak financovat projektové dny v běžné výuce, aby financování nestálo na rodičích. V neposlední řadě mě trápí přístup jídelen ke školákům a dětem, které mají nějaké potravinové alergie. Ze zkušeností vím, že je to pro rodiče velice náročné a opět bych ráda hledala cestu ke zdravějšímu stravování školáků. I dětské skupiny by uvítaly podporu města, co se týká prostor a společné vývařovny se stravou vhodnou pro děti do 3 let.

Zároveň vnímám i potřebu měnit veřejný prostor pro setkávání lidí, udržitelnost snesitelných teplot v létě ve městě a dostupnost dětských hřišť (nebo parků) na hraní, která nejsou nebezpečná pro sednutí na trávě. Jako maminka 3 dětí jsem často řešila, jak se někam dostat s kočárem, případně dojít někam pěšky a nevyklepat dítě z kočárku. I toto se v Jihlavě mění, ale na můj vkus moc pomalu.

Musíme ustavičně opouštět svou minulost, abychom mohli být otevřeni pro budoucnost. Zbavit se minulosti znamená zbavit se dosavadních vnitřních postojů. Chtěla bych Jihlavě pomoci v uvolnění od minulosti a otevření se pro novou budoucnost.